Registrace emailu

Pro „fungování“ na Internetu (registrace do různých služeb) či ke komunikaci s úřady i např. se školou se dnes používá služeb elektronické pošty (email). Nevíte co to email je a k čemu slouží? Čtěte v našem článku o emailu. Přemýšlíte jak si elektronickou poštovní schránku zřídit a kde? Čtěte dále.

Uvedené služby jsou v češtině a pro běžné použití zdarma. Emailové schránky poskytuje velké množství firem. V Česku jsou nejpoužívanější služby od Seznamu a Google a ty si také uvedeme.

 

Google (Gmail)

U společnosti Google se můžete zaregistrovat zde. Postup je velice jednoduchý, stačí kliknout na vytvoření účtu a poté číst pokyny na obrazovce. Služba se jmenuje Gmail a nově vytvořená schránka bude mít doménu vasejmeno@gmail.com. Pokud máte registraci hotovou pro přihlášení do schránky stačí jít na stránku gmail.com

 

Seznam.cz

Email u Seznamu zaregistrujete zde. Máte na výběr z několika domén @seznam.cz, @email.cz, @post.cz dalších. Po registraci se můžete přihlásit buď přímo na seznam.cz nebo na email.cz.

 

U výše zmíněných služeb můžete pro práci s emailovou schránkou využívat i hned po registraci rozhraní přímo ve webovém prohlížeči. Chcete-li si nastavit ve svém počítači poštovní program pro přístup je schránce, máme článek s pár tipy. Pokud potřebuje mít schránku nastavenou i v mobilní telefonu či tabletu máme taktéž pár tipů pro iOS a Android.

 

Pokud vlastníte svoji doménu např. www.mojedomena.cz, lze využívat vlastní email, který pak můžete používat s libovolným názvem před @mojedomena.cz

Jak na to se budeme věnovat v některém z budoucích článků.

 

Sdílejte článek

    Mohlo by se vám líbit...

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *