Sociální sítě (1) – Facebook

V sérii těchto článku zkusím popsat něco o sociálních sítích, které jsou na českém internetu asi nejvíc rozšířené. Jedná se o FacebookTwitter, Google+, LinkedIn. Nejsou to jediné sociální sítě, které se vyskytují a které by mohl člověk navštívit, ale určitě se jedná o největší.

Facebook

Tato sociální síť byla založena 1.2.2004 Markem Zuckerbergem . Jedné se o nejvíce rozšířenou síť nejen v u nás, ale i na světě. Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.

Síť funguje tak, že po registraci máte možnost vyplnit svoje osobní údaje a systém automaticky navrhne přátele které nejspíš znáte ( bydlí ve stejném městě, chodí na stejnou školu, pracují ve stejné firmě atd…) . Po přidání do svých „přátel“ můžete s daným člověkem komunikovat pomocí zpráv nebo použít tak zvané šťouchnutí ( upozornění daného přítele ).

Každý profil má tak zvanou zeď, na kterou můžete vložit svoje příspěvky. Máme na výběr typy příspěvku jako jsou psaný text, fotka, obrázek nebo video. Další možností je vytvořit událost, na kterou můžete pozvat kohokoliv z přátel a máte možnost povolit, aby si Vaši přátele pozvali další ze svého seznamu přátel.

Další oblastí jsou aplikace ve které se vyskytují hry, poznámky a například výše zmíněné šťouchnutí a další drobné aplikace, které si můžete pustit.

Podrobnější informace naleznete na wikipedii.

V příštím díle se podíváme na Twitter, který já považuji za pro mě nejdokonalejší.

 

Sdílejte článek

    Mohlo by se vám líbit...

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *