35ZOBRAZENÍ

Vítejte na křováckých závodech školních busů a rozhrkaných pleček s přívěsy. Komentátor řve do tlampače, plechy se bortí a diváci jsou v transu. Nejlepší na tom všem ale je, že se podobné závody na americkém venkově skutečně jezdí!

Vesničtí kluci hrají fotbal trošku jinak.

Zapomeňte na nudné formule nebo motorky, dneska se jde do sousední vesnice na destrukční festival, kde se spolu střetávají odstrojené polovraky v neskutečně fantaskních závodech. A opravdu, vidláci severoamerického venkova se takto skutečně baví, jak odkrývají srandovní bonusová videa ve hře. V neděli se už nechodí do kostela, nýbrž za stodolu na závody. To co načalo Destruction Derby a pokračovalo Flatoutem, je zde dovedeno až k dokonalosti. Již jen obrovitá nabídka 25 různých typů závodů, z nichž některé mají svůj předobraz v těch skutečných, vás dostane do kolen. Co takhle okruhová střetnutí aut, která vlečou další na laně? Nebo autobus versus ostatní vozy?

Až uzříte start většiny úchylných podniků, tak se budete mlátit smíchy, na jaké způsoby lze vůbec závodit. Dejte si závod do osmičky s křižovatkou uprostřed, kdy auta pozadu v efektním zmrazení obrazu narážejí do těch vepředu. Vydržte s pohřebákem co nejdéle útoky všech ostatních soupeřů. Normálka? Dobrá, tak si dejte závod, v němž se jezdí liché kolo popředu a sudé kolo couváním. Stále polívčička? Tak tu máme destrukční masakr se školními busy, auto fotbálek s obřím míčem, nebo zvrhlejší mutaci oblíbené dětské hry „Rybičky, rybičky, rybáři jedou.“

Skok daleký je na venkově taktéž oblíben.

To se musíte spolu s protivníky co nejrychleji dostat na druhou stranu jízdního pole za čáru. Ten kdo dojede poslední - vypadává, načež se odpíská úprk zpátky na druhou stranu. A tak to jde dokola do té doby, než zůstane ten úplně poslední. Absolutním úletem je pak souboj, kde každé auto střílí rychloběžné kvokající slepice, jež po zasažení soupeře vybuchnou. Navíc se po střelbě slépka delší dobu nabíjí, takže se střelba musí dobře promýšlet. Nečekali byste, jak je tato xaverovská kratochvíle ve dvou na rozdělené obrazovce zábavná a srandovní.

Když jede sanita k nehodě, na nějaký provoz nehledí.

Pro totální maso zkuste jízdu, ve které jezdí poloviny startovního pole proti sobě, nebo zmiňovaný závod aut s přívěsy, kdy ten, komu upadne oj, končí. Když za volantem vidíte jednoho, jak si to křižuje s karavanem, druhý to do něj napálí se žebřiňákem a třetí vás blokuje přívěsem s bárkou, nebudete věřit vlastním očím. Najednou závodí až 14 vozů a zdemolované, nepojízdné, či diskvalifikované vozy dál zůstávají na trati, takže přispívají k totální destrukci těch přeživších soupeřů.

Řidiči si nic nedarují.

Korunu tomu nasazují šílející tribuny při každé větší bouračce a sadomasochistický komentátor, neúnavně vyzývající k ještě většímu masakru. Na začátku hry si zvolíte z několika definovaných přezdívek typu Killer, Terminator apod., takže komentátor na stadionu pak vyřvává při vašich vylomeninách, nebo dobrých manévrech právě zvolené jméno. Kolize jsou skoro tak dobré jako ve Flatoutu, ale grafika je stejně průměrná, ne-li horší. Podobně je na tom i prezentace; provedení nabídek zcela odpovídá všudypřítomné šedi a nevýrazným barvám, což oku taktéž moc nelahodí.