95ZOBRAZENÍ

Také vám připadají příběhy vychloubačných bardů tak trochu přitažené za vlasy? To naše vyprávění je hravě strčí do kapsy…

Najděte Barda a vyhrajte mobil s foťákem

Tak tedy. Každý z nás zná příběhy potulujících se bardů – jejich jedinou starostí byl ve své době plný žaludek a místo, kde by mohli složit hlavu (nejlépe v náruči prsaté slečny). A jak toho docílili? Samozřejmě svým okouzlujícím šarmem, neuvěřitelnými hrdinskými příběhy a melodickou hudbou, která rozehřála každé chladné srdce. Náš Bard není jiný, avšak umí i něco navíc. Nejen že dokáže poutavě hrát na svou loutnu, ale díky ní umí dokonce vyvolávat různá živá stvoření. K „summonování“ se v průběhu recenze ještě vrátíme, nyní si raději pojďme povědět něco o příběhu hry.

Paráda, já tady bojuji o život a můj nejlepší přítel chrápe

Ten začíná ve vesnici Houton, kde se Bard seznámí s opravdu vyvinutou mladou slečnou, ta ho poprosí o eliminaci jisté krysy ve sklepení. Krysa však není jen tak obyčejná (výškou se podobá slonu), a tak dá Bardovi řádný výprask. Při zbabělém útěku zpět do bezpečí útulné hospůdky se mu nalévající se osazenstvo hlasitě vysměje. Bard se však nevzdá a díky pomoci jistého starého muže krysu nakonec udolá. Tento milý starý pán také Barda přesvědčí, aby se vydal na cestu, která mu změní dosavadní průběh jeho života... Někteří z vás by mohli namítnout - pravý bard by se takto nikdy nezachoval. Je sice pravdou, že našeho Barda hrdinský život také příliš nerajcuje, raději by zůstal v anonymitě u svého korbelu teplého trpasličího piva. Avšak ke statečnému putování ho nakonec povede vidina chlípných chvil s krásnou princeznou, jíž ale musí chtě nechtě osvobodit, za což však doufá, že dostane veliký pytel zlata a její ruku. Kdo by váhal?

Á, o Bardovi už se mluví...

BT vypadá jako čistokrevné RPGčko, jenže zdání klame. RPG to samozřejmě je, avšak s jednou malou ale podstatnou maličkostí; jedná se o parodii na celý RPG žánr! Vím, tato informace u některých z vás jistě vyloudila nemilý výraz na tváři, zřejmě podobný tomu mému, když se na sebe ráno podívám do zrcadla, ale je dobré, abyste toto věděli hned ze začátku, protože jinak si hru řádně neužijete. Ta je totiž doslova prošpikována skvělým a někdy i naprosto šíleným humorem, s nímž se při procházení světa BT setkáte doslova na každém kroku. A tak se vaše bránice nedočká klidu, dokud hru řádně nedohrajete - už jen samotná karaoke v hospůdce s podnapilými vesničani v prvních minutách hraní je více než úsměvná.

Co zcela určitě potěší, je možnost v rozhovorech s NPC odpovídat slušně nebo naopak velmi hrubě. S tímto si užijete kopu legrace, někdy vás může vaše papula dostat i do prekérních situací. Bavit se rozhodně budete... Tím nejvtipnějším na celé hře jsou však zcela určitě nezapomenutelné slovní přestřelky mezi Bardem a vypravěčem příběhu. Musím říct, že jsem se opravdu od srdce zasmál a dlouho na ně budu vzpomínat.