253ZOBRAZENÍ

Jelikož řada hráčů čekala na vydání hry Chicago 1930, která je nakonec hodně zklamala, je tu GangLand, který by jim měl vše vynahradit – nebo opět zklamat?

Ve hře více hráčů si budete moci zvolit z více charakterů

V poslední době si můžeme všimnout, že tvůrci se neinspirují pouze starou dobrou 2. světovou válkou, ale sahají i po méně nápaditých tématech. Netvrdím snad, že by 30. léta odehrávající se v USA, kde vládne korupce a především mafie, by nebylo bůhvíjak nápadité téma, ovšem až po vydání české Mafie od brněnských Illusion Softworks se tohoto tématu ujaly i ostatní vývojářské týmy. Za vše mluví nedávné vydání Chicaga 1930, které se v zahraničí prodává už nějaký ten měsíc, bohužel do Česka se dostává až nyní. Je to ale způsobenou českou lokalizací, která zabere nějaký ten pátek. Hra GangLand v ČR nebude lokalizována a díky anglickému vydavateli Whiptail Studios se bude prodávat dříve v Evropě než v zámoří.

Jedná se pouze o hrstku ze zbraní, které naleznete ve hře

Titul GangLand, jenž má kombinovat tři herní styly: RPG, RTS a především simulaci zločinu, vyvíjí poněkud neznámé dánské studio MediaMobsters. Jedná se o jejich první titul a tak doufejme, že se jejich vpád na herní scénu spojí s úspešnou hrou zvanou GangLand a poté začnou vydávat čím dál kvalitnější hry. Ne jako Spellbound, který usnul na vavřínech a i když dodnes vydává podobné hry jako byl jejich legendární Desperados, hratelností se mu zdaleka nevyrovnají. Příkladem budiž třeba Robin Hood: Legendu Sherwoodu. Hra nebyla sice až tak špatná, ale v srdcích hráčské komunity se moc neujala. Proto přišli s dalším a posledním dílkem, kterým bylo Chicago 1930. Velmi ambiciózní titul ovšem selhal na hratelnosti, a tak zklamal hodně lidí, kteří jej chtěli přivítat s otevřenou náručí. U MediaMobsters se jedná o první titul a tak doufejme, že se jejich vpád na herní scénu spojí s úspěšnou hrou, jen doufejme ať potom nezačnou dělat hry jako Spellbound. A co GangLand? Předčí naše představy nebo půjde o pouhý mix několika herních žánrů?

Milý strýčku, tečka, posílám ti Maria, tečka.

Výběr vozu opět záleží pouze a jen na vás

Kvalitní hru neurčuje pouze dobrá grafika a zvuky, ale především hratelnost spolu s příběhem. Podívejme se tedy, oč vlastně půjde. Příběh se začne odehrávat na Sicílii, kde vyrůstá pět bratrů spolu se svými prarodiči. Tři z nich (Romano, Angelo, Sonny) se však rozhodnout zabít svého bratra Chica, což také provedou. Hned poté z obav, že je jejich dědeček bude chtít potrestat, se vydají do Ameriky. Děda ovšem neváhá, a posílá za nimi svého posledního vnuka, aby svého bratra pomstil. Vy tedy budete muset spáchat vendetu, avšak nebudete na to sami. Hned po příletu do států navážete kontakt se svým strýčkem Vincentem, který vás naučí jak přežít v této betonové džungli. V průběhu hraní se budete dostávat ke stále lepším a lepším zbraním, přičemž se tu nachází hodně typů pistolí, avšak zezačátku si musíte vystačit i s holými pěstmi.

Bez peněz to nepůjde