111ZOBRAZENÍ

Jeden z nejvíce vytrvalé požadavky od uživatelů Linuxu obecně je využít stávajících nejlepší program na úpravu snímků Adobe Photoshop.In minulosti se zde dokonce mluví o dohodě mezi Canonical a Adobe Photoshop, aby byly plně podporuje Ubuntu, ale pak se zdá, že vše, co zmizel v zapomnění.

Před časem jsem napsal průvodce, který mluvil o tom, jak nainstalovat Adobe Photoshop CS 5 na Ubuntu díky využití vína: Proces byl pracovní, ale to vyžaduje nějaký malý trik. Ale dnes jsem vám ukážu, jak nainstalovat Adobe Photoshop CS4 v Ubuntu snadno a rychle díky Víno a PlayOnLinux!

První věc, kterou udělat, je nainstalovat Víno:

sudo apt-add-repository PPA ubuntu-wine/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.3
Nyní instalovány PlayOnLinux. Pokud máte Ubuntu 10.10 Maverick typu:

wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O - | sudo apt-key add -

sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_maverick.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list

sudo apt-get update

sudo apt-get install playonlinux
Pokud máte Ubuntu 10.04 Lucid místo toho musíte vložit:

wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O - | sudo apt-key add -

sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_lucid.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list

sudo apt-get update

sudo apt-get install playonlinux

Převážná část prací bude provedeno PlayOnLinux! Jdi na Aplikace -> Hry a spusťte PlayOnLinux. Klikněte na “Instalovat” a vyhledávání “Photoshop” uvidíte hlas Adobe Photoshop CS 4. Nainstaluje potřebné knihovny pro řádné fungování tohoto nástroje a, v určitém bodě, Budete vyzváni, aby také nainstalovat nějaký software a knihovny pro Internet Explorer a Microsoft: vždy přijal a instalaci všeho. Během procesu, který vás vyzve k výběru souboru setup.exe pro Adobe Photoshop CS4: Poté zvolte instalační soubor, který chcete pokračovat v procesu. Nakonec zjistíte Adobe Photoshop CS4 nainstalovaný a funguje perfektně.

Malá poznámka: Nemohl jsem zkušební provoz v té době, protože nemám CD nebo instalační soubor pro Photoshop CS4, ale jak budete číst blog webupd8 , Zdá se, že vše funguje 100%