560ZOBRAZENÍ

Rozhodl jsem se napsat tento příspěvek, protože mnoho lidí o těchto tipech na googlu neví. Tipy, které zde uvedu se podle mě mohou hodit každému kdo googlu používá.

Uvozovky – Pokud dáte hledanou frázi do uvozovek tak google bude hledat přesně tu frázi, kterou jste zadali do uvozovek. Např. „Komp Mánie“ najde přesně tyto slova.

Hledání pouze na určité stránce je jednoduché. Pokud by jste chtěli na webu kompmanie.cz hledat frázi gimp, stačí napsat gimp site:kompmanie.cz a google najde výrazy gimp, které se nacházají na stránce KompManie.cz

Další užitečnou věcí je fráze OR. Pokud do vyhledávání zadáte „Křemílek OR Vochomůrka“ tak google bude hledat stránky pouze s výrazem Křemílek a nebo pouze s výrazem Vochomůrka. OR nesmíte zadávat malými písmeny jinak nebude fungovat.

Pokud nechcete aby google hledal určitou frázi stačí před slovo, které nechcete aby google hledal napsat znaménko mínus. Pokud do googlu zadáte třeba „večerníček -rákosníček“ google bude hledat frázi večerníček, ale slovo rákosníček se ve výsledcích hledání neobjeví.

Pokud do vyhledávané fráze přidáte hvězdičku – * tak google bude hledat ty nejlepší odpovídající výsledky.

Pokud do googlu zadáte jakýkoliv příkaz google ho spočítá. Zadal jsem do googlu „6*720*(20-5)“ a google mi odpověděl takto „6 * 720 * (20 – 5) = 64 800″, takže google zvládne spočítat i složitější příklady. Tato funkce se vám určitě někdy může hodit.

Na googlu je i převodník měn. Do vyhledávání napište „10 EUR in CZK“ a google vám spočítá aktuální kurz Eura ku české koruně.

To je asi tak všechno co by mohlo zajímat typické uživatele internetu. Google má mnoho dalších funkcí. Já jsem vybral takové ty nejpoužívanější, nejužitečnější. Doufám, že se vám tyto tipy budou hodit. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny