37ZOBRAZENÍ

Ještě jsme ani nestihli prolézt všechny zákoutí červích obležení a už se na nás hrne další nápor těchto ne příliš přítulných mazlíčků. S čím se na nás chystají tentokrát?

Po razantní změně ve Worms 3D, kdy naši červíci získali i třetí rozměr k prozkoumávání, přišla tak trochu ledová sprška v podobě rychle vydaného dílu Worms: V Obležení. Autoři nyní slibují větší návaznost na zmiňovaný díl Worms 3D, což nezní vůbec špatně. Okopírovat starý systém a přidat pár nových map by ale asi na úspěch nestačilo a tak se pojďme podívat s čím Codemasters vyrazí do tohoto tuhého boje…

Kromě nových prostředí (Jurský park, Camelot, Arábie, Stavba a zajímavý Divoký Západ) a s nimi souvisejícími mapami by se měl ve Worms 4: Mayhem rozrůst především náš zbraňový arzenál. Vybuchující slepice nahrazující okoukanou ovečku určitě nebude na škodu a komu ani tohle nestačí jistě si oblíbí zcela nový kousek s „půvabným“ názvem toalet bomb (tedy hajzlbomba). Velkým tahákem tohoto dílu jsou také modifikace a úpravy všech vašich kousků ve vybavení do ideálních kombinací hodících se do prostředí, ve kterém právě bojujete. Podrobnosti o této možnosti zatím nejsou známy, ale pokud budeme mít odrážející se bazuku od stěn nebo banana bomb, prolétající vodou i hlínou, rozhodně nebudeme proti. Pokud vám ani tohle není dost, přihodím do velké kaluže slin ještě oficiální oznámení o 25-ti sigleplayerových mapách a čtyřčlenném klání po síti nebo hotseat na rovných dvaceti kouscích.

To je prozatím vše dámy a pánové a tak jen závěrem menší rada. Odčervěte řádně svůj pokoj a celý byt – v květnu tu bude zatraceně plno.